2019 m. spalio 2 d., trečiadienis

IKEA Virtuvė - įrengimas


Su virtuve viskas buvo nuspręsta iš anksto dar projektavimo stadijoje ir plano beveik laikomasi. Pasiskaitykite apie IKEA virtuvės pasirinkimo argumentus šiame mano straipsnyje. Ten viskas išsamiai aprašyta ir galima sakyti niekas nepasikeitė, net ir kainos - tiesiog įgyvendinom prieš metus susipieštą virtuvę. Vieninteliai dalykai, ko trūksta mūsų virtuvei - spintelių su gartraukiu bei atvirų medinių lentynų - šie baldeliai bet kuriuo atveju turėjo būt ne IKEA. Bet čia mes stabtelėjome, nes sudvejojome ar tos spintelės mums reikalingos ir ar reikalingas ... gartraukis😃

Na įdomumo dėlei užmetam akį, kokia buvo virtuvės vizualizacija:O dabar po trumpo intro įšokame į kainas:

Virtuvė be stalviršio 2430 EUR - susipažinkite su detalia IKEA sąmata;
Virtuvės surinkimas 284 EUR;
Virtuvės pristatymas 120 EUR (vežta kartu su sienine spinta 80 km. už Vilniaus);
Šviestuvų, indaplovės ir šaldytuvo pajungimas 90 EUR;
Stalviršis ir sumontavimas 378 EUR;
Kleiberit impregnantas stalviršio pjautai briaunai 23 EUR;
VISO: 3325 EUR

Buitinė technika (orkaitė, kaitlentė, indaplovė, šaldytuvas) 1303 EUR;

O dabar apie viską smulkiau.

IKEA virtuvę tikrai galima buvo susirinkti patiems, bet ką tai reiškia Birželio mėnesį - tai turbūt reiškia kelis savaitgalius darbo, kas mūsų šeimai reiškė - mėnesį dar negyventi name. Kai statybos pasiekė vasarą - nusprendėm pačius būtiniausius darbus atiduoti atlikti kitiems, o mažiau būtinus darbus nukelti rudeniui - nusprendėme visa šeima pagyventi ne kitą, bet jau šią vasarą. Taigi tiek pristatymą, tiek surinkimą užsakėme IKEA, juos atliko IKEA partnerių darbuotojai. Virtuvės ir vienos sieninės spintos surinkimas 2 rimtiem vyrukam užtruko apie 7 valandas. Įsivaizduojate - viena diena profams ir kokios 5 - vafliams? Viskuo likome patenkinti - jei neturite laiko - drąsiai imkit jų montuotojus.

Palyginkite - pirmoje foto neišpakuota virtuvė ir drabužių spinta, o antroje foto - tų prekių jau išpakuotos pakuotės😂:

Neišpakuota virtuvė ir spinta
Virtuvės ir spintos pakuotės
O čia porą foto iš surinkimo akimirkų:Dar vienas dalykas - kadangi virtuvės sąmatą turėjau jau prieš metus, lankydamasis IKEA vis užsukdavau į daužtakampį - ten vietelė, kur galima įsigyti pažeistas prekes, prekes iš ekspozicijos ar tiesiog skubiai išparduodamas prekes su 30-70% nuolaidomis. Aš sutaupiau apie 200 EUR įsigydamas pažeistas dengiamąsias plokštes, kurias vis tiek reikėjo trumpinti (nusipjovė pažeistos vietos), šaldytuvo spintos korpusą (nesimato pažeidimas įstačius šaldytuvą) bei sukamą kampinę lentyną. Tame kampelyje aš šiaip esu nusipirkęs lauko staliuką, šviestuvą, žurnalinį staliuką ir dar kelis daikčiukus.

Ansktesniame straipsnyje apie IKEA virtuvės pasirinkimą minėjau pagrindinį IKEA minusą - kad stalčiai ir spintelės daromos 20 cm. žingsniu - taigi gali atsirasti tarpų, kuriuos reikia kažkuo užpildyti. Pas mus atsirado 2 tokios prodantės. Vieną iš karto žinojom, kad paskirsime rankšluosčio išvažiuojančiam laikikliui. Antrai prodantei paprašėme iš dengiamosios fasado plokštės išpjauti dengiamąją lentelę, bet jos netvirtinom. Svarstėm - ar reikia dar vieno rankšluosčio laikiklio, ar ne. Ir nusprendėm, kad mums nereikia - prisitvirtinom.

Prodantė rankšluosčiui


Užtaisyta prodantė
Stalviršį rinkausi ne iš IKEA, nes buvome suplanavę jį prileisti iki dviejų langų - kitaip tariant, kad stalviršis atliktų ir palangių funkciją. Taigi pradėjau ieškoti, kaip gauti 72 cm. pločio stalviršius. Dažniausiai naudojama yra 600 mm. pločio stalviršiai, o jei reikia kažko plačiau - galima pjautis iš 900 mm. arba 1200 mm. pločio. Beje stalviršiai parduodami po 4 arba 2 metrus - t.y., jei jums reiks 2.3 m. stalviršio - reiks pjautis iš 4 m. Be to 4 metrai pas baldininkus vadinami "štanga", o 2 m - "pusė štangos". Mano L formos virtuvei teko pirktis dvi 900 mm. pločio štangas. Pasirinkome kišenei įkandamas laminuotas plokštes, o ne masyvą ar granitą.

Stalviršis - palangė
Šiaip su standartinėmis kainomis tame pačiame lygyje buvo tiek Trukmė, tiek FinųMedis. Bet juk reikia, kas man stalviršius išpjaus ir sumontuos. Labai gerai pažinojau vieną neblogą Alytaus baldininką LovaLiuks - jis pasisiūlė suvadybinti stalviršio atvežimą iki regioninio tiekėjo sandėlio, pas juos išpjauti taip vadinamą spynos sujungimą (L formos stalviršis turi būti kažkaip sujungtas) ir paskui jau pas mus vietoje siaurinti stalviršį pagal faktą, paliekant palangės pločio apendiksus. Jie pasirinko Trukmės stalviršius.  Labai sunku įsivaizduoti, kad įmanoma išpjauti milimetro tikslumu palanges, nes yra daug kintamųjų - sienose gali būti nelygumų, kampų kiek nutolusių nuo 90 laipsnių, reikia tiksliai įleisti stalviršius nesubraižant lango angokraščių na ir daug kitų potencialių faktorių. Dėl to rezultatu esu labai patenkintas - tiesiog kai kur yra storesni užsilikonuoti tarpai, kurie tikrai nekrinta į akis. Kaina buvo paderinta - tiek pačio stalviršio, tiek darbų, dėl to manau prie mano kainos reiktų užmesti 100-150 EUR, jei neturite draugų, ar kreiptumėtės į LovaLiuks. Štai užsilikoninimas:O čia foto, kaip yra sujungtas stalviršis - apačioje abi dalys sujungtos taip vadinama spyna. Kai stalviršis baltas - jis matosi, tačiau jei tai būtų tamsesnė spalva - manau jis būtų net sunkiai matomas:


Kadangi staviršius montuojant reikėjo dalyvauti ir man, foto turiu tik vieną:

Stalviršis ant ožiukų prieš apipjaustymą
Patį stalviršį rinkomės baltą - mūsų architektų pasiūlymas, kuriam mes pritarėme - jis toks grublėtas (vadina berods apelsino žievelės raštu) ir panašu, kad reiks daugiau pastangų valant. Baltas lygus mums buvo per blizgus - mes jį atmetėme, bet jei rinksitės baltą stalviršį - rekomenduoju du kartus pagalvoti, ar tikrai norite stalviršio su faktūra:

Baltas apelsinas
Jei IKEA pačių baldų kaina maloniai nustebino, tai buitinės technikos - nustebino ne itin maloniai. Be to tarkime net renkantis ne pigiausią IKEA indaplovę - labai nepatiko, kaip vaikšto indų krepšiai bėgeliais. Ir nors ne IKEA indaplovei reikia tam tikrų adapterių, nusprendėm nesirinkti ir jos - viskas su adapteriais susimontavo puikiausiai. Taigi visa buitinė - ne IKEA, prekes rinkaus pas pažįstamą, labai kietą buitinės technikos žinovą. Padarė įspūdį ir jų metinės apyvartos rodikliai (1 fizinė ir 1 el. parduotuvė), didelis sandėlis, kainos ir greitas pristatymas. Labai rekomenduoju - pasiūla.lt. Apie buitinę neišsiplėsiu, labiau viskas sukosi aplink tai, kad kaitlentė turi būti balta, indukcinė, o orkaitė - juoda. Šaldytuvą beje ėmėm be šaldiklio, nes šaldiklis bus atskiras pagalbiniame kambariuke.


Stalas ir kėdės - nu niekaip neišsirenkame ir laikinai atsivežėme seną stalą iš senosios sodybos. Kėdes susirinkom iš visų pakampių - vieną iš buto, kitą radau išmestą, trečią iš sodybos, ketvirtą - iš IKEA. Tokiam stalui IKEA šviestuvas per didelis. Atsiradus naujam stalui aš dar persvarstysiu - gali būti, kad šviestuvą keisime.


Dabar apie potyrius. Esame pilnai patenkinti virtuve. Viskas veikia ir niekas nestringa. Vakare uždegame indaujos spintelės šviesą - dažnai kartu su apšviesta lauko terasa tai būna pagrindinis mūsų apšvietimas - nemėgstame daug šviesos:


O čia, ko dar trūksta virtuvei:

Atviros lentynos - turėtų atsirasti kelios atviros medinės lentynos - tokios pat, kaip ir salone prie TV. Bet kaip tik šiandien perskaičiau straipsniuką, kaip viena tinklaraštininkė būtent nebedarytų atvirų lentynų dėl besikaupiančių ant jos riebalų.

Pakabinamos spintelės virš kaitlentės - na mes taip šauniai tilpome, kad mąstome, ar mums jų dar reikia. Vienintelis dalykas - jose turėjo būti įmontuotas gartraukis, po jomis - LED juostos. Gali būti kad jų ir nebeturėsime. Tačiau bebaigiant straipsnį mano draugas architektas sako, kad reikia tų spintelių - neišbaigta. Tai gali būti, kad jos atsiras ne iš poreikio, bet dėl išbaigimo😄

Gartraukis - žinote, mums jo dėl kvapų net netrūksta. Jis turėjo būti recirkuliacinis - tik su anglies filtrais (neišmetant oro į lauką). Mes virtuvėje ir kiekviename sanmazge padarėm jungiklius, kuriuos paspaudus rekuperatorius jungiamas maksimaliu pajėgumu nustatytam laikui (šiuo metu 30 min). Dėl kvapų tikrai to pakanka. Vienintelis dalykas - gali būti, kad tiek rekuperatoriaus filtrai, tiek patys ortakiai greičiau apsinešinės. Mūsų namo statytojo sips.lt savininkas sodyboje taip pat nebededa gartraukio - tai čia toks padrąsinimas gal ir nestatyti mums. Aišku čia žmonės skaitydami turbūt pirštus prie smilkinio sukioja, bet nemažai kritikos gavom statant mūsų namą dėl mūsų pasirinkimų, bet kol kas dėl nieko nesigailiu. Svarbu nepanikuoti ir kiek galima daugiau įdarbinti savo galvą.

Nežinau, ką dar naudingo galėčiau pridurti. Geros tos IKEA virtuvės, aišku jas galima pamatyti pas draugus ir kaimynus, bet čia kiekvienas renkasi, kas jam yra svarbiau ir kas trukdytų gyventi. Žinokite, kai baigsiu rašyti tinklaraštį, Facebooke tai liksiu - rekomenduoju sekti mus facebook.com/dzukiskapirkia.

19 komentarų:

 1. Aš stalviršiui būčiau rinkęsis „terrazzo" stiliaus šviesaus (balto) stiliaus - labai praktiškas variantas :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aišku mums jau vėlu, bet gal skaitytojams būtų aktualu, o ir man smalsu - neturite foto?

   Panaikinti
  2. Turim tik sename bute spintelę su panašiu stalviršiu: https://www.trukme.lt/produktas/stalvirsis-600mm-900mm-sviesus-terrazzo-marmuras-k095su-kronospan/
   Esu 100% garantuotas, kad bus arba šitas, arba ikėjinis panašus yra (baltas su taškeliais).
   nei trupiniai, nei „iškandos“ (yra viena, nes kažkas krito) nesimato...

   Panaikinti
 2. O kaip planuojate apsaugoti nuo aptaškymo sieną prie viryklės? Aš taip pat neplanuoju pakabinamų spintelių, tai domina šita vieta. Ir kas ten ant sienos iš abiejų pusių nuo gartraukio rozetės? Šviestuvai? Jei taip, tai ar užtenka jų apšvietimui?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki Donatai, ten laidai LED juostoms po suplanuotom spintelėm ir lentynom, kurios nežinau ar bus. O pakabintos laikinos dekoracijos vaiko krikštynoms. Virš stalviršio yra 2 grupės po 3 LED paneles, kai reik daug šviesos, bet šiaip retai jas jungiam - susisukam su šviesa indaujoje, TV ir lauko terasoje😏

   Panaikinti
  2. Dabar mes irgi virtuvės apšvietimą konstruojam, tai Pirkios variantas mums pasirodė per mažas. Bus toks ir dar bendras virtuvės 4 lempų apšvietimas, 'tvarkymuisi apšviesti', kaip mano sakė :)

   Panaikinti
  3. O kaip dėl sienos apsaugos nuo aptaškymo?

   Panaikinti
  4. Donatai, dažai plaunami - jei vis tik bus ne tokie ir plaunami - montuosim kažkokią plokštę vėliau.
   Ignai - jūs šviesos mėgėjai. Man, kai uždegu 6 paneles virš stalviršio - norisi dingti. Mes kažkaip labai mėgstam paslėptą neryškią šviesą iš kažkur.

   Panaikinti
 3. Plaunami dazai negelbes nuo riebalu...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gali būti. Daug pas mus nestandartinių sprendimų - sekantį sykį žinosiu, ko geriau nedaryti😏

   Panaikinti
 4. Na gražu gražu! Ir dėkui už rekomendaciją dėl buitinės technikos, kaip tik ieškome skalbyklės/džiovyklės :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Liuks! Dėl buitinės aš ramus - ten labai gerai išmanantys būtent buitinę techniką žmonės. Jie net yra oficialūs Miele partneriai - jais tapti nėra lengva - žinau iš kitų pavyzdžių. Sėkmės!

   Panaikinti
 5. Skonio reikalas bet ta užtaisyta prodantė man tai negražiai atrodo.. arba prodantė rankšluosčiui.. atrodo patogiai bet neestetiškai, kaip nebaigta virtuvė.. balta kaitlentė, o juoda orkaitė nesižiūri.. na bet svarbu jums gražu :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tos prodantės - IKEA minusas. Užtaisyta prodantė man visai nekrenta, o rankšluosčio - mums reikalinga. Ko man trūksta - tai matyt vizualiai vis tik be spintelių siena blogiau žiūrisi nei kad būtų su spintelėm.

   Panaikinti
  2. Pas mus buvo 5 cm tarpas tarp viršutinių spintelių(virš 45 cm indaploves dėjosi 40cm spintelė). Tarpą užtaisė balta dėžių plokšte, o dureles uždėjo 45cm indaplovės:)

   Panaikinti
 6. Sveiki. Na, ar netrūksta gartraukio? Ar rekuperatorius susitvarko su virtuvės kvapais? Galvoju taip pat gal atsisakyti gartraukio. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Na ir kaip tas stalviršis? Mes vis labiau pradėjome galvoti apie dirbtinio akmens stalviršį, kadangi virtuvės tikimės neatnaujinti bent 10 metų, turėtų būti geras sprendimas. Bet nieko iš pažįstamų su tokiu neturime, taip ir blaškomės.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki. Stalviršis ir gerai naudojasi, ir gerai atrodo, tik jį sunkiau išvalyti - kadangi grublėtas - tikrai daugiau reikalų nušveisti nei lygų. Bet vizualiai ir praktiškai - viskas liuks. Dėl ilgalaikiškumo - mes 14 m bute naudojome ne akmens masės ir viskas jam iki šiol gerai.

   Panaikinti